Ugrás a tartalomra

Tanévzáró ünnepély

2026.06.17.

Tisztelt Szülők, kedves Tanulók!

Tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy a tanévzáró ünnepélyre 2026. június 23-án, kedden reggel 8 órától kerül sor a gimnázium parkjában. Az esemény nyilvános, de a bizonyítványosztáson a tanteremben csak a tanulók vehetnek részt.

Tisztelettel: Dr. Szepesi Gábor Miklós, igazgató

Beiratkozás 2026

2026.06.10.

Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy a beiratkozáshoz kapcsolódó online adatbeküldést a csatolt PDF dokumentumban foglaltak szerint szíveskedjenek elvégezni.

Az online adatbeküldés mellett a személyes beiratkozásra is szükség van. A felvételt nyert gyermekek jelenlétére nincs feltétlenül szükség. Kérjük, hogy a felvételi határozat átvételekor kapott tájékoztatásnak megfelelően jelenjenek meg intézményünkben az alábbi időpontokban:

Aktuális információk a beiratkozásról

2026.05.07.

Tisztelt Szülők és Diákok!

Tájékoztatom Önöket, hogy a 0001 és a 0002 tanulmányi területre felvettek 2026. június 25-én, csütörtökön, a 0021 és a 0031 tanulmányi területre felvettek 2026. június 26-án, pénteken 8 és 13 között tudnak beiratkozni iskolánkba.

Kérjük, feltétlenül hozzák magukkal a határozatok átvételekor ismertetett dokumentumokat.

Várjuk szeretettel leendő tanulóinkat és szüleiket!

Tisztelettel: Dr. Szepesi Gábor Miklós, igazgató

 

 

Iskolánk 6 diákja csatlakozott a Voices of the Future (VOF) projekthez 2026.03.01-én a MÜPA nagyszínpadán

2026.03.03.

Iskolánk 6 diákja csatlakozott a Voices of the Future (VOF) projekthez, mely keretében arra vállalkoztak, hogy egy 400 főnél is nagyobb kórus részeseként felkészülnek egy koncertre. Így március 1-én a MÜPA nagyszínpadán teltházas előadás keretében szólaltatták meg Kodály két acapella művét, a Mátrai képeket, és a Jézus és a kufárokat. Majd a második részben nagyzenekari kísérettel Mendelhsson Die erste Walpurgisnacht című műve csendült fel.

Nosztalgiadélután a Szerb Antal Gimnáziumban

2025.09.30.

Nagy sikerrel zajlott le az idei Nosztalgiadélután a Szerb Antal Gimnáziumban.

Néhány képpel betekintést nyerhetnek a rendezvénybe, amely egy tucat osztálynak biztosított lehetőséget érettségi találkozó megrendezésére. Sor került kiállításmegnyitóra, focibajnokságra és játékra is, valamint az érdeklődők részt vehettek az iskola történetét bemutató sétán is Tagai Edina és Vigh Hajnalka tanáraink vezetésével.  A parkban korábbi diákokból és kollégából álló zenekar szolgáltatta a kellemes zenét. 

 

Tanévköszöntő

2025.08.29.

Tájékoztatjuk a Kedves Szülőket és Tanulókat, hogy a tanév első napja 2025. szeptember 1., hétfő. A tanévköszöntőt reggel 8 órától a parkban tartjuk, ezt követően három osztályfőnöki órára kerül sor. Gyülekező az osztálytermekben lesz legkésőbb 3/4 8-ig. Kérjük az alkalomhoz illő öltözék viselését! A rendezvény nyilvános.

Egyúttal szeretnénk tájékoztatni a Kedves Érdeklődőket, hogy 2025. szeptember 1-jétől a honlapunk is megújul, amely elérhető a szag16.hu és a szag.hu oldalon is. A honlap tartalmainak feltöltése folyamatosan zajlik, addig is türelmüket kérjük!